Yaşam

35 yıl aranan seri katil televizyon programına katılmış

Fransa’da 1980 ve 1990’lı yıllarda başkent Paris’te bir dizi cinayet ve cinsel saldırıdan sorumlu tutulan ve geçtiğimiz yıllarda intihar eden ‘Le Grele’ lakaplı seri katil François Verove’nin, polis tarafından arandığı yıllarda bir yarışma programına katıldığı ortaya çıktı. Haftalık dergi ‘Marianne’, söz konusu televizyon programının görüntülerini yayınladı.

HİÇBİR ZAMAN YAKALANAMADI

Verove’nin 2019 yılında katıldığı programda, rahat tavırları dikkat çekti. 4 cinayet ve 6 cinsel saldırının şüphelisi olan Verove, 8 yıl boyunca yürütülen soruşturmalar neticesinde yakalanamamıştı. Verove, 5 Mayıs 1986’da Paris’te 11 yaşındaki Cecile Bloch’u bıçaklayarak öldürmek ve cinsel istismarda bulunmaktan, 29 Nisan 1987’de 38 yaşındaki Gilles Politi ve 20 yaşındaki Irmgard Mueller’i öldürmekten, 1986 ve 1994 yılları arasında işlenen altı cinsel saldırıdan sorumlu tutuluyordu.

İFADEYE ÇAĞRILDI, İNTİHAR ETTİ

DNA analizi sonucunda, 2021 yılında intihar eden Verove’nin emekli bir polis olduğu tespit edilmişti. 35 yıldır kimliği tespit edilemeyen seri katil için yeniden açılan soruşturmada, dönemin jandarma ve polislerine odaklanılarak eski polis François Vérove sorguya çağrılmıştı. Ancak Vérove, ifadeye çağrılmasının ardından ülkenin güneyinde kirada oturduğu evde intihar etti. Savcılık, Vérove’un cesedinden alınan DNA örneğinin bir dizi suç mahallinde bulunan DNA örneğiyle örtüştüğünü belirledi.

Yazılı bir not bırakarak intihar eden katil zanlısı, son cinayetini 1997 yılında işlediğini yazmıştı. Fransız basının aktardığına göre Verove, geride bıraktığı bir mektupta 1997’den sonra hiçbir suç işlemediğini ileri sürmüştü.

(DIŞ HABERLER SERVİSİ)

haberserdivan.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu