Yaşam

Anima Musicæ ve Gwendolyn Masin İstanbul’a geliyor

Anima Musicæ Oda Orkestrası konser vermek üzere İstanbul’a geliyor. 2024 Macar-Türk Kültür Yılı kardeş etkinliği olarak İş Sanat’ın ev sahipliğinde İş Kuleleri Salonu’nda gerçekleşecek konserde, orkestranın kurucu müzik direktörü ve başkemancısı Gwendolyn Masin orkestrayla aynı sahneyi paylaşacak.

2010 yılında Budapeşte’deki Liszt Müzik Akademisi öğrencileri tarafından kurulan Anima Musicæ Oda Orkestrası, kuruluşundan bu yana Budapeşte’deki Liszt Akademisi ve Macar Radyosu, Viyana’daki Musikverein, Pécs’teki Kodály Merkezi ve Sardinya’daki Teatro Verdi gibi mekanlarda sahne aldı.

Orkestra ayrıca Fransa, İtalya, Avusturya ve Almanya’daki performanslarıyla da uluslararası üne kavuştu. Orkestra, Kristóf Baráti, György Déri, Zoltán Fejérvári, Sir James Galway, Béla Horváth, Péter Kiss, Csaba Klenyán, János Lackfi, Csaba Onczay, Polina Pasztircsák, Ferenc Rados, Ditta Rohmann, Imre Rohmann, János Rolla, Gyula Stuller, Izabella Simon, Dénes Várjon, István Várdai, Tamás Vásáry ve Andrea Vigh gibi müzisyenlerle sahne aldı.

Masin aynı zamanda ödüllü bir yazar, müzikolog, eğitmen ve konuşmacı olarak birçok misyonu üstleniyor.

(KÜLTÜR SANAT SERVİSİ)

gokcebey-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu