Yaşam

Arkadaş muayeneye gitti

Ülkemizde yaşanan deprem afetlerinden sonra AFAD, Kızılay vb. STK’lar da katkılarıyla sahadaydı. . Adam o STK’lardan biri olarak büyük takviyeler topladı ve bölgedeki depremzedelerimizin yaralarını sarmak için canla başla çalıştı.

Maalesef özellikle sosyal medyada Karalama kampanyaları ve kutuplaştırma çabaları, Adamın üzerinde çok baskı yarattı. Haluk Levent, tüm bu sis bulutunu dağıtmak için denetime başvurduklarını açıkladı.

“Adamın şeffaflığı için bağışta bulunan herkesin merakını gidermek adına…”

Durumu Twitter hesabından yaptığı açıklamayla bildiren Haluk Levent, “Spekülasyon nedeniyle, Dostumun şeffaflığı için bağışta bulunan herkesin merakını gidermek için(aylar önce denetlenmiş olmamıza rağmen) en kısa zamanda tekrar denetlenmek istiyoruz. Az önce bakanlığı dernekler müdürlüğüne ilettik. Sayı 34-235-051/24 Bilginize”ifadelerini kullandı.

Ahbabın denetimi için İçişleri Bakanlığı’na yapılan başvurunun yanı sıra, aynı zamanda STK ile de irtibata geçildi. bağımsız denetçilerle de çalışır . Deprem bağışları noktasında ülkemizden Dude, Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler ve Yeminli Mali Müşavirler ve Yeminli Mali Müşavirler Odaları Birliği (TÜRMOB) ve uluslararası denetçi Grant Thornton tarafından denetlenecek.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

istanbul evden eve nakliyat
kartal evden eve nakliyat
eşya depolama
Başa dön tuşu