Haber

Bakan Varank, Kılıçdaroğlu’nu etiketledi ve istifaya davet etti

Birinci tür seçimde Erdoğan yüzde 49,52 oy alırken Kılıçdaroğlu yüzde 44,88’de kaldı. Oyların yüzde 5.17’sini alan Sinan Ogan, ikinci turda Erdoğan’ı destekledi. İlk yarıştan önce yarıştan çekilen Muharrem İnce tarafsız kaldı. İlk turda yüzde 50 artı 1’i yakalayamayan Erdoğan, ikinci tura Meclis’te Cumhur İttifakı’nın çoğunluğunun moraliyle katıldı.

2018 YILINDA OY ORANINI KORUMUŞTU

2018 Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde oyların yüzde 52,6’sını alan Erdoğan, yüzde 52,14 ile yeniden seçilerek bu seçimde de oy oranını korudu. 14 Mayıs ve 28 Mayıs Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin yanı sıra Erdoğan, bugüne kadar yapılan genel ve yerel seçimler ve referandumlarla Türkiye’nin 17. Cumhurbaşkanı oldu. Oy başarıya ulaşmıştır. Kılıçdaroğlu ise birinci tipe göre oy oranını yüzde 47,86’ya çıkarmasına rağmen kaybetti.

BAKAN VARANK’TAN DAVET: ŞİMDİ İSTİYOR MUSUNUZ?

Erdoğan’ın oy Galibiyetinin ardından CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaoroğlu’na muhalefet kanadından tepki geldi. Sosyal medyada paylaşım yapan birçok isim Kılıçdaroğlu’na “Bırak artık” dedi. Seçimlerden istediği sonucu alamayan Kılıçdaroğlu, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank’tan da istifa daveti aldı. Kılıçdaroğlu’nu sosyal medya hesabından etiketleyen Bakan Varank, “Ne dersiniz, şimdi istifa etsek mi?” sözlerine yer verdi.

İşte Bakan Varank’ın paylaşımı;

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

istanbul evden eve nakliyat
kartal evden eve nakliyat
eşya depolama
Başa dön tuşu