Ekonomi

Borsa İstanbul’daki 4 hisse için tedbir alındı

Investing.com – Volatiliteye Dayalı Tedbir Sistemi (VBTS) kapsamında Borsa İstanbul’da 4 hisse senedi için bugün yeni tedbirler uygulamaya konulacak.

Kamuyu Aydınlatma Platformu’na yapılan açıklamaya göre BRSANBugünden itibaren 5 Ekim 2023 tarihine kadar açığa satış ve kredilendirme işlemlerine yasak getirildi.

ISBTRVe YONGAHisseler bugün seans başlangıcından 5 Ekim’e kadar sipariş paketi tedbiriyle süreci görecek.

Sipariş paketi ölçüsü; “Piyasa düzeninin ve piyasadan limite kadar emir girişinin kısıtlanması”, “emir iptalinin yasaklanması, emir büyüklüğünün küçültülmesi ve emir fiyatının bozulması” ve “emir toplama bilgi yayınının kısıtlanması” uygulamalarını kapsamaktadır.

Bu tedbirle, ISBTR ve YONGA hisselerine yönelik mevcut açığa satış ve kredi işlem yasağı ile brüt takas tedbiri 5 Ekim’e kadar uzatıldı.

KTLEV hisseleri ise açığa satış ve kredi işlem yasağı tedbiri takip ederken, prestij brüt takas tedbiri de bugün uygulamaya konuldu. Böylece hisseye ilişkin iki önlem 5 Ekim’e kadar devam edecek.

Diğer taraftan MACKOVe CEMASHisse senetlerine uygulanan açığa satış ve kredi süreci tedbiri bugün seans sonunda kaldırılacak.

basaksehirajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu