Ekonomi

Bursa Gürsu kadınları Marmara’ya açıldı

BURSA (İGFA) – Türkiye’nin meyve deposu Gürsu’da kaybolan tarım ürünlerini ekonomiye kazandırmak ve ürünlerin katma değerli olarak pazara ulaşmasını sağlamak amacıyla 2 yıl önce kurulan Gürsu Hanımefendi İşletmesi, kadınların üretimde olduğu bir iş modeli üretmek amacıyla kurulmuştur. Gürsu’dan her zaman gelir elde edilebilir, Üretim ve İş Kooperatifi’nin başarılarına bir yenisini daha ekledi. daha ekledi.

Kooperatif, Kocaeli’de kurulan ve kısa sürede hem bölgesinde hem de yurt genelinde ilgi uyandırmayı başaran Marmara Hanımefendi Girişimleri, Üretim ve İş Kooperatifleri Birliği’ne paydaş olmuştur.

Yeni paydaş Bursa Gürsu Bayan Girişim, Üretim ve İş Kooperatifi Başkanı Sümeyye Işık ve Bursa’daki kooperatif üyelerine, Birlik Lideri Nuket Özcan rozetini bizzat takdim etti.

Marmara Kadın Kooperatifleri Birliği Başkanı Nuket Özcan, “Üretime katılan ve ülke ekonomisine katkıda bulunan tüm kadınlara ulaşmak, fikirlerinden ilham almak ve bu fikirlerini tüm paydaşlarımızla paylaşarak onlara ışık olmak istiyoruz. Bursa ziyaretlerimiz bu anlamda çok faydalı ve verimli geçti. Gürsu Bayan Girişim, Üretim ve İş Kooperatifi Lideri Sümeyye Işık, “Gürsulu kadınların hayatlarına dokunmak amacıyla kurduğumuz kooperatifimiz artık ilçemizde istihdam seçenekleri arasında alternatif haline geldi. Hem çalışan hem de ev ekonomisine katkıda bulunan kadınlarımızla birlikte daha güçlüyüz. Yeni üst birimimizde ürünlerimizi ve emeğimizi sergileyebilecek olmanın gururunu yaşıyoruz” dedi.

Kadın girişimcileri markalaşma ve yeni pazarlar yaratma konusunda destekleyen ve bu doğrultuda Migros, Taze Direkt, Property Expo İstanbul gibi markaların yanı sıra Tryp By Wyndham, The Ness Hotel gibi markalarla iş birliği yapan Marmara Kadın İşletmeleri, Üretim ve İş Kooperatifleri Birliği, özel Ayrıca okul ve restoranlara iş tedarik ederek kadın girişimci paydaşlara önemli ekonomik katkılar sağlamaktadır.

nazilli-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu