Haber

Bursa’da ‘Yeşil Yıldırım’ hamlesi

BURSA (İGFA) –Yıldırım’a 4 yılda 24 yeni park yaptıran, 34 parkı yenileyen, Büyükşehir Belediyesi’nin desteğiyle Balaban Mesire Alanı ile Vakıf Bera Kent Parkı’nı ilçeye kazandıran Yıldırım Belediyesi, Cumalıkızık Mesire Alanı’nın yeşil alana kazandırılması için çalışmalarını sürdürüyor. hizmet.

Tarihi Cumalıkızık Köyü’ne değer katacak ve bölgenin değerli bir ihtiyacına cevap verecek proje 80 bin metrekare yeşil alandan oluşurken, 20 bin metrekare yürüyüş yolları, çocuk oyun alanları, büfe ve mescitten oluşuyor.

Yıldırım halkının yaşam kalitesini artıracak projeleri hayata geçirdiklerini belirten Başkan Oktay Yılmaz, “Vatandaşlarımızın rahat nefes alabileceği, çocuklarımızın nefes alabileceği park, bahçe ve mesire alanlarının sayısını artırıyoruz. barış ve inanç içinde oynayın. Cumalıkızık Mesire Alanı bu anlamda önem verdiğimiz ve Bursa’ya değer katacak projelerimizden biridir. Çalışmaların tüm hızıyla devam ettiği Cumalıkızık Mesire Alanı tamamlandığında Yıldırım’a yeni yeşil alanların yanı sıra ücretli sosyal yaşam alanı kazandırmış olacağız. Yıldırım’ın yeşil kimliğine katkı sağlayacak, vatandaşlarımızın yaşam kalitesini yükseltecek ve geleceğin Yıldırım’ına bizleri bir adım daha yaklaştıracak projenin şimdiden hayırlı olmasını diliyorum.”

haber-eyyubiye.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu