Haber

Kara yollarında durum

Kara yollarının imal, bakım ve tamir çalışmaları sürdürülen bölümlerinde şoförlerin yavaş gitmesi, trafik işaret ve işaretçilerine uymaları gerekiyor.

Karayolları Genel Müdürlüğünün yol durumu bültenine nazaran, Ankara- Niğde Otoyolu’nun 0-1. kilometreleri (İncek bağlantısı) Niğde-Ankara istikametinde sol şeritteki bakım ve onarım çalışmaları nedeniyle ulaşım kontrollü sağlanıyor.

Gebze-Orhangazi- İzmir Otoyolu’nun (İzmir Körfez geçişi ve bağlantılı yolları dahil) Karacabey Kavşağı Kol-2 ve Kol-6’da bakım ve onarım çalışması sebebiyle İzmir yönünde kavşak kolları trafiğe kapatılacak. Söz konusu kesimde ulaşım alternatif güzergahtan devam edecek.

Gebze-Orhangazi-İzmir Otoyolu’nun (İzmit Körfez geçişi ve bağlantı yolları dahil) Akhisar-Saruhanlı kavşakları 15-18. kilometrelerinde bakım ve tamirat çalışması hasebiyle İzmir istikametinde emniyet şeridi ve İstanbul istikametinde sağ şerit trafiğe kapatıldı. Bu kesimde ulaşım öteki şeritlerden gerçekleştiriliyor.

Beypazarı- Ayaş yolunun 35-37. kilometrelerinde kavşak üretim çalışmaları nedeniyle bölünmüş yolun Ayaş-Beypazarı istikameti trafiğe kapatılarak, ulaşım başka istikametten iki taraflı sürdürülüyor.

Çıldır ayrımı-Posof yolunun 5-8, Demirci-Borlu yolunun 13-23. kilometrelerindeki (Demirci çıkışı) üretim çalışmaları sebebiyle şoförlerin trafik işaret ve işaretçilerine dikkat etmeleri gerekiyor.

Ceyhan-Yumurtalık yolunun 7-9. kilometrelerinde üstyapı yenileme çalışmaları hasebiyle ulaşıma denetimli müsaade veriliyor.

Kastamonu- Tosya yolunun 30-31. kilometrelerinde, Keçidere Köprüsü’nün imal çalışmaları nedeniyle ulaşım tek şeritten denetimli gerçekleştiriliyor.

Aksaray- Ortaköy yolunun 28-31. kilometrelerindeki imal çalışmaları sebebiyle ulaşım denetimli sağlanıyor.

İyidere- Rize yolunun 5-6. kilometrelerinde Sarayköy-1 ve Sarayköy-2 tünellerinin yaklaşımlarında bulunan ışıklı ihtar sisteminde yapılacak bakım ve tamirat çalışması münasebetiyle 08.00-20.00 saatlerinde ulaşım tek şeritten denetimli devam edecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu