Haber

Kılıçdaroğlu: Şampiyonlar Ligi takımını görünce ağlamaya başladılar. Şimdi Erdoğan’a git, gözyaşlarını silsin.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, “Şampiyonlar Ligi takımını görünce ağlamaya başladılar. Her seferinde daha kötüsünü getir dedik mi af dileyip getirdiğini kovup önüne gel diye mi dedik? tarihin gördüğü en amatör takıma sahip millet? Şimdi git Erdoğan’a, sil gözyaşlarını.” söz konusu.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, bugün TBMM’de başlayan 2023 Bütçe Teklifi toplantısında yaptığı konuşmadan bir bölümü sosyal medya hesabından paylaştı. Kılıçdaroğlu, yaptığı paylaşımda şu mesajı verdi:

“Şampiyonlar Ligi takımını görünce ağlamaya başladılar. Her seferinde daha kötüsünü getirip, af dileyip getirdiğini kovup, tarihin gördüğü en amatör takımla milletin karşısına çıktığını mı söyledik? Gördün mü şimdi Erdoğan’a git, sil gözyaşlarını.”

Kılıçdaroğlu’nun videodaki konuşması şöyle:

“HERKES DÜZGÜN BİR YAŞAM VE SİSTEM İÇİN ÇALIŞACAK, ÇOCUKLARA YENİ BİR TÜRKİYE HAYALİNİ VERECEĞİZ”

“Bakın anlatayım, futbol liginde olduğu gibi dünya kupası var. Ronaldo ve Messi Türkiye için oynayacak, birinci Türkiye’nin ikinci Türkiye’nin programını hayır için yırtacaklar. Dijital teknoloji, suni ile Türkiye’de. zeka, makine öğrenimi, finansal teknolojiler ve yeşil enerji var.Herkes daha iyi bir yaşam ve düzen için çalışacak, çocuklara yeni bir Türkiye hayalini yaşatacağız.Türkiye’nin siyaset üstü yeni bir anlayış ve erdemlerle büyümesini sağlayacağız.

“ALLAH TAM AMATÖR BİR KULÜBÜMÜZ VAR”

O Türkiye’nin takımında siyasetçiler var, siyaset üstü kişiler de var. Orada Daron Acemoğlu da var. Bir de Hakan Kara var. Bir de Jeremy Rifkin var. Bir de Refet Gürkaynak var. Bir de Hacer Foggo var. Bu işin uzmanları ve bilim adamları var. Neden ağlıyorsunuz? Ve ağlaman ne zaman bitecek? Sadece sana söyledim. Şampiyonlar Ligi takımının önünde parıldayan fotoromanlar var. Vallahi önümüzde koca bir amatör küme var.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu