Haber

Kılıçdaroğlu’nun TOKİ hazımsızlığına Murat Kurum’dan yanıt

ensonhaber.com

Muhalefetin cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu, yüzbinlerce vatandaşı barındıran TOKİ’yi hedef aldı.

Kılıçdaroğlu’nun “Bu sosyal konutlarda zenginler yaşıyor” açıklaması tepki topladı.

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı ve AK Parti İstanbul 1. Bölge Milletvekili Adayı Murat Kurum, katıldığı bir televizyon programında CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) ile ilgili asılsız açıklamalarına yanıt verdi. argümanlara.

“Evet, TOKİ’de yaşayanların arkası var çünkü Recep Tayyip Erdoğan var”

Bakan Kurum, Kılıçdaroğlu’nun TOKİ’nin yaptığı konutlarda zenginlerin yaşadığı yönündeki açıklamalarına karşı çıktı. “Şimdi, ‘Bu lojmanlarda zenginler yaşıyor’ iddiasına bir örnek gösterebilir mi? 5 milyonluk alt gelir grubunda yer alan vatandaşlarımız bu yüzden mi cumhuriyet tarihinin en büyük toplu konut kampanyasına başvuruyor? Evet, TOKİ’de yaşayanlar arkalarında Recep Tayyip Erdoğan olduğu için arkalarında!”söz konusu.

“Git ve hepsini say”

Bakan Kurum, konutların sosyal tesisler, parklar ve yeşil alanlarla birlikte yapıldığının altını çizerek, şunları kaydetti: “Bu evler maket değil, Sayın Kılıçdaroğlu gidip hepsini saysın. Sayın Kılıçdaroğlu TOKİ konutlarına gidip vatandaşın derdini sorup çay içti mi? İnşaat alanına bile gitmedi.”dedi.

“Çayını vatandaşın evinde mi içti?”

Asılsız argümanlarla dönüşümü “bırakan” Kılıçdaroğlu’nun bir kez bile TOKİ konutlarına gidip vatandaşları ziyaret etmediğini söyleyen Bakan Kurum, değerlendirmesini yaptı.

“Madem biz lüks konutlar yapıyoruz, siz de yapmalısınız”

TOKİ’nin geliri 15 bini geçmeyen vatandaşlara konut yaptığını ve tüm sürecin noter huzurunda gerçekleştiğini anlatan Bakan, 6 Tablo’nun boş vaatler ve algı oyunlarıyla vatandaşın kafasını karıştırmaya çalıştığını söyledi. Kurum şöyle devam etti;

Madem biz lüks konutlar yapıyoruz, siz de yapmalısınız. İzmir’de, Ankara’da yap, millete sun. Üzgünüm ama henüz sözlerini tutmuyorsun. Verdiğiniz sözleri tutmadığınız algısı oluşturamazsınız, milleti yanıltamazsınız; siz ise 15 Temmuz’da milletin canını ortaya koyarak verdiği emekten kurtulursunuz. Evde kahvenizi yudumlar, televizyon seyredersiniz. Ama merak etmesinler, inşallah 14 Mayıs’ta evlerinde kahve içmeye devam ederler.

“Kahve için çok zamanları olacak, siyaset tarihinden silinecekler”

Muhalefetin 14 Mayıs’ta evlerinde televizyon seyrederken tek gerçek görünümle karşılaşacağını belirten Bakan Kurum, şu öngörüde bulundu:

11 ilde evlerimizin bittiği, anahtarları teslim ettiğimiz töreni kahve içip televizyon seyrederken izleyecekler. Kahve içmek için bolca zamanları olacak. 14 Mayıs’ta siyaset sahnesinden ve tarihten silinecekler.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

istanbul evden eve nakliyat
kartal evden eve nakliyat
eşya depolama
Başa dön tuşu