Haber

Kuşadası Belediyesi 218 Kilometre Yeni Yol Ekledi

Kuşadası Belediyesi, Belediye Başkanı Ömer Günel’in göreve geldiği 2019 yılından bu yana yürüttüğü altyapı ve üstyapı çalışmaları kapsamında 933 milyon 702 bin TL yatırımla 218 kilometre yeni yolu kente kazandırdı.

“Kuşadası’nın artık yol sorunu kalmayacak” diyerek görevine başlayan Lider Ömer Günel, kentin uzun yıllardır çözüm bekleyen altyapı ve üstyapı sorunlarına söz verdiği gibi uzun vadeli ve kalıcı çözümler getirdi.

MERKEZDEN YENİLEME ÇALIŞMALARI BAŞLADI

Kuşadası Belediyesi, Balıkçılar Meydanı, Türkmen Mahallesi ve Kemal Arıkan Caddesi gibi yerli ve yabancı turistlerin sıklıkla ziyaret ettiği merkezi noktalarla 2019 yılında altyapı ve üstyapı çalışmalarına başladı. 2020 yılında turistik çarşılarda, 2022 yılında ise şehrin en eski alışveriş noktaları olan Kapalıçarşı’da yenileme çalışmaları gerçekleştiren Kuşadası Belediyesi, esnafa güven verirken çağdaş ve estetik bir turizm kentinin ilk adımlarını da attı. derin bir nefes alma.

ŞEHRE YATIRIM TURİZME YATIRIMDIR

Çarşıların ardından İkiçeşmelik Mahallesi, Eski Kuşadası olarak da bilinen Dağ, Camiatik ve Hacıfeyzullah mahalleleri ile Davutlar, Cumhuriyet ve Ege mahallelerinde yenileme çalışmaları devam etti. Altyapı yenileme çalışmaları Aydın Büyükşehir Belediyesi ile elektrik, doğalgaz, internet ve telefon sağlayıcı kuruluşlarla iş birliği ve uyum içinde yürütülürken, Kuşadası Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü de yağmur suyu hatlarıyla kış aylarında meydana gelebilecek su baskını ve su baskınlarının önüne geçti. ekipleri tarafından kuruldu. Altyapı çalışmalarının tamamlandığı bölgelerde vakit kaybetmeden yol yapım çalışmalarına başlayan Kuşadası Belediyesi, 5 yılda 933 milyon 702 bin TL’lik yatırımla şehrin çehresini tam anlamıyla değiştirdi. Kuşadası, 2019 yılından bu yana 23 mahallede yürütülen çalışmalarla 218 kilometre yeni yola kavuştu.

DAVUTLAR VE GÜZELÇAMLI SERVİSLE BULUŞTU

Kuşadası Belediyesi, merkez caddelerde asfaltlama, bordür ve kaldırım çalışmaları yaparken, yetki alanı içindeki diğer alanlarda da sıcak ve sathi asfalt çalışmaları gerçekleştirdi. Teknik İşler Müdürlüğü gruplarının yürüttüğü çalışmalar kapsamında en büyük yatırımı 124 milyon 424 bin TL yatırımla Davutlar İlçesi aldı. Alt yapısı ve üst yapısı tamamen yenilenen Davutlar İlçesi’ne, son 5 yılda yapılan çalışmalarla 35 kilometre yol eklendi. Güzelçamlı İlçesi 13 milyon 50 bin TL’lik yatırımla ikinci sırada yer aldı. Güzelçamlı İlçesi’nde 2019 yılından bu yana 42 kilometre yol yapım çalışması yapıldı. Böylece uzun yıllar belediye yatırımlarından mahrum kalan Davutlar ve Güzelçamlı mahalleleri, Önder Ömer Günel döneminde hak ettiği hizmeti aldı.

haberceyhan.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu