Ekonomi

Lakeland, Jolly Scarpe’ı satın alarak erişim alanını genişletiyor

HUNTSVILLE, AL – Lakeland Industries, Inc., çeşitli sektörlere yönelik koruyucu giysilerin lider üreticisi. (NASDAQ:LAKE), profesyonel ayakkabı şirketleri Jolly Scarpe SpA ve Jolly Scarpe Romanya SRL’yi satın aldığını duyurdu. Yaklaşık 9,3 milyon dolar değerindeki tamamı nakit olan anlaşmanın, Lakeland’in küresel yangın hizmetleri portföyüne ilk müdahale ekipleri için saygın bir ayakkabı serisi eklemesi bekleniyor.

Jolly, 150 çalışanıyla Montebelluna, İtalya ve Bükreş, Romanya’da faaliyet göstermektedir. Yenilikçi tasarımları ve modern malzeme kullanımıyla tanınan Jolly, itfaiye, askeriye, polis ve kurtarma sektörlerine hitap ediyor. Jolly’nin ürün serisinin entegrasyonunun, Lakeland’in mali yılındaki satış gelirine 14 milyon ila 16 milyon dolar arasında katkıda bulunarak kazançlara anında etki etmesi bekleniyor.

Lakeland CEO Vekili ve İcra Kurulu Başkanı Jim Jenkins, “Bu satın alma, şirketin genişleme çabalarında önemli bir adımı temsil ediyor ve itfaiyecilere tam donanımlı teklifleri tamamlıyor” dedi. Büyüyen güvenlik pazarında Jolly’nin güçlü markasının ve kalite prestijinin altını çizen Jenkins, çapraz satış fırsatlarını ve Avrupa ve ötesindeki gelişmiş coğrafi varlığı öne sürerek Lakeland’in stratejik uygunluğuna dikkat çekti.

Jenkins’e göre bu satın alma, Lakeland’in müşteri tabanına kapsamlı analizler sunma ve küresel satış ve dağıtım kanallarından yararlanma stratejisiyle uyumlu. Jolly’nin mevcut personeli ve yönetimi, müşteri hizmetlerinde sürekliliği sürdürmek için yerinde kalacak.

Lakeland’in portföyü, çeşitli küresel markalar altında satılan endüstriyel himaye kıyafetleri ve aksesuarlarını içermektedir. Şirket, ürünlerini dünya çapında dağıtarak 2.000’den fazla küresel güvenlik ve endüstriyel tedarik distribütörüne ulaşıyor. Aynı zamanda çeşitli kapasitelerdeki devlet kurum ve kuruluşlarına da hizmet vermektedir.

Bu makale bir basın bülteni açıklamasına dayanmaktadır.

InvestingPro İçgörüleri

Lakeland Industries (NASDAQ:LAKE), Jolly Scarpe SpA ve Jolly Scarpe Romanya SRL’yi satın alarak genişleme yolunda değerli bir adım atarken, şirketin finansal sağlığı ve piyasa performansı, yatırımcılara potansiyelinin daha net bir resmini veriyor. 130,87 milyon dolarlık piyasa değeri ve 20,31 fiyat/kazanç (F/K) oranıyla Lakeland, değerleme ve kârlılık arasında istikrar gösteriyor. Şirketin güçlü bir bilançoyu sürdürme taahhüdü, borçtan daha fazla nakit tutması nedeniyle açıkça görülüyor; bu da finansal istikrarın sinyalini veren bir InvestingPro İpucu.

Geleceğe baktığımızda analistler Lakeland’in performansı hakkında olumlu görüşe sahip. Şirketin net gelirinin bu yıl artması bekleniyor ve likit varlıkları kısa vadeli yükümlülüklerini aşan Lakeland, mali taahhütlerini yerine getirmek için iyi bir konuma sahip. InvestingPro Tips ayrıca şirketin son on iki aydır kârlı olduğunu ve bunun 2024’ün üçüncü çeyreğinde sona eren son on iki ayda %41,53’lük güçlü bir brüt marjla desteklendiğini vurguluyor. Ayrıca yatırımcılar Lakeland’deki yatırımlarından son zamanlarda güçlü bir getiri elde etti. 3 aylık fiyatın toplam getirisi %23,64.

Lakeland Industries’in finansal ölçümlerini daha derinlemesine incelemek ve daha fazla bilgi edinmek isteyenler için InvestingPro aboneliği, ek InvestingPro İpuçları ile kapsamlı bir analiz sunar. Artık yatırımcıların daha bilinçli kararlar almasına yardımcı olabilecek altı ipucu daha var. Bu değerli kaynaklara erişmek için %50’ye varan indirim ve 2 yıllık InvestingPro+ aboneliği için ekstra %10 indirim içeren özel Yeni Yıl indiriminden yararlanın SFY24veya 1 yıllık abonelikte ekstra %10 indirim için SFY241Kupon kodunu kullanın.

Bu makale yapay zeka yardımıyla oluşturulmuş, bir editör tarafından çevrilmiş ve incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şartlar ve Koşullarımıza bakın.

aksehirhaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu