Ekonomi

Mercedes-Benz finansal hedeflerini güncelliyor

mercedes-benz dün gece, planlanandan önce, mali yıl beklentilerinde bir güncelleme duyurdu. Bu çeyrekte elde edilen etkileyici sonuçlar, esas olarak kamyonet segmentinden (Vans) elde edilen kar marjları ve endüstriyel bankacılıktan sağlanan serbest nakit akışından kaynaklandı.

Bu sabah, fiyatlandırma ve birim satışlarla ilgili yeni ayrıntılar yayınlandı. Ancak, piyasanın dikkatinin şirketin yılın ikinci yarısına ilişkin tahminlerine ağırlık vermesi bekleniyor.

Mercedes-Benz’in endüstriyel serbest nakit akışının, geçen yılki 8,1 milyar Euro’luk (1 euro = 1.1129 $) rakamın “biraz üzerinde” (+%10 ila +%25) olduğu tahmin ediliyor.

Şirket ayrıca, geçen yılki 20,5 milyar avroya kabaca eşit olması (%-5 ila +%5) olarak tahmin edilen Küme için FAVÖK iddiasını da revize etti.

Aynı şekilde minibüs bölümü için kar marjı beklentisi %11’den %13’e, %13’ten %15’e yükseltilmiştir. Bu artış, ilk yarı yıl marjları üzerindeki güçlü net fiyat etkilerini yansıtıyor.

Yayınlanan bir notta, Bernstein analistleri şunları söyledi: “Bu yılın ikinci yarısındaki satış oranının ilk yarıdaki ile yaklaşık olarak aynı seviyede kalması bekleniyor.” söz konusu. Tüm yıl için hacimlerin kabaca geçen yılla aynı olacağını ve 2 milyon adet civarında olacağını belirtiyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

istanbul evden eve nakliyat
kartal evden eve nakliyat
eşya depolama
Başa dön tuşu