Yaşam

Merkezefendi Belediyesi’nden ‘Atatürk Diyor’ Oratoryosu

Merkezefendi Belediye Şehir Tiyatrosu ve Merkezefendi Belediye Orkestrası’nın ‘Atatürk Diyor’ 10 Kasım Oratoryosu seyircilerden tam not aldı. Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan, “Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün yolundan, unsurlarından ve devrimlerinden asla vazgeçmeyeceğiz.”

Kültür ve sanat alanındaki çalışmalarını sürdüren Merkezefendi Belediyesi, 10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü’ne özel bir oratoryo gerçekleştirdi. Merkezefendi Belediyesi Şehir Tiyatrosu ve Merkezefendi Belediye Orkestrası’nın ortak hazırladığı ‘Atatürk Diyor’ 10 Kasım Oratoryosu sahnelendi. Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün hayatından ve Cumhuriyetin Türk milletine getirdiklerinin anlatıldığı gösteride duygusal anlar yaşandı. Oratoryonun sonunda Merkezefendi Kültür Merkezi Servergazi Salonunu dolduran Merkezefendi ve Denizli halkı, oyuncuları ve orkestrayı alkışladı.

“ATATÜRK’Ü HER ZAMAN YAŞATACAĞIZ”

Önder Doğan, oratoryonun hazırlanmasında emeği geçen tiyatro ve orkestra grubuna ve onları yalnız bırakmayan seyircilere teşekkür ederek, şunları söyledi:

Kaynak: ANKA / Kültür ve Sanat

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Evden eve nakliyat
istanbul evden eve nakliyat
kartal evden eve nakliyat
eşya depolama
Başa dön tuşu