Haber

Muğla denizlerine bir yatırım daha

MUĞLA (İGFA) – Muğla Büyükşehir Belediyesi, denizlerde yüzey temizliği yapmak ve acil durumlara müdahale edebilmek için envanterine kattığı 3 Acil Müdahale botunu hizmete soktu. 2023 yılında yaklaşık 28 Milyon TL’ye mal olacak 2 Acil Müdahale ve 1 Çok Hedefli Acil Müdahale botu Bodrum, Fethiye ve Marmaris limanlarına demirleyecek ve gerektiğinde il genelindeki olaylara müdahale edecek.

Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca, Fethiye Liman Başkanı Abdurrahman Kara, Deniz Ticaret Odası Fethiye Şube Başkanı İlkay Tugay, Muğla Fethiye, Seydikemer Şoförler Odası liderleri, Fethiye, Seydikemer Muhtarlar Derneği Başkanları ve çok sayıda vatandaş katıldı. Osman Gürün’ün ev sahipliğinde.

Teknelerin denize indirilmesi töreninde konuşan Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca, aldıkları Fethiye ile şimdiki Fethiye arasında hizmet kalitesi, çevre ve altyapı yatırımları açısından büyük fark olduğunu belirterek, belediye olarak uyum içinde çalıştıklarını söyledi. büyükşehir belediyesi ve ilçe belediyesi.

Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün, artan enflasyon ve ekonomik zorluklara rağmen tüm imkanlarıyla Muğla’ya yatırım yapmak için çalıştıklarını belirterek, sahip oldukları deniz araçlarıyla Muğla’nın mavisine ve yeşiline sahip çıkmak için çalışacaklarını belirtti. envantere eklendi.

Başkan Gürün; “Muğla olarak Akdeniz’e kıyısı olan 9’dan fazla ülkemiz var. Sahil şeridimiz 1700 kilometrenin üzerinde. Kıyıları bu kadar güzel olan bir şehirde denizlerimize de ciddi yatırımlar yapıyoruz. Çöp ve atık toplama botlarımıza ek olarak acil müdahale botlarına da ihtiyaç duyuldu. Bu tekneler Marmaris, Bodrum ve Fethiye limanlarında vatandaşlarımızın hizmetinde olacak.

Gürün, Fethiye Limanı ve Fethiye için çok değerli yatırımlar yaptıklarını ve bu yatırımlara devam edeceklerini sözlerine ekledi.

darica-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

istanbul evden eve nakliyat
kartal evden eve nakliyat
eşya depolama
Başa dön tuşu