Haber

Ocak Partisi’nden Güngör: NATO’yu Türkiye’den çıkaracağız

OCAK Partisi Genel Başkan Yardımcısı İbrahim Gökhan Güngör, NATO ile ilgili açıklamalarda bulundu. Güngör, iktidara geldiklerinde ABD’nin kontrolünde bulunan NATO’yu Türkiye’den çıkaracaklarını söyledi.

Ocak Partisi Genel Başkan Yardımcısı İbrahim Gökhan Güngör yaptığı yazılı açıklamada, “Bizce NATO, ülkeleri hem sömürmek hem de kontrol etmek amacıyla ABD’nin güdümünde yerleşmiş ve düzen almış bir örgüttür. Biz Ocak Partisi olarak ülkemizi bu düzende tutmayacağız.NATO kendini dünyanın jandarma görevini üstlenmiş görüyor.Oysa NATO dünyanın jandarması değil.Ocak Partisi olarak biz tutuyoruz. NATO’yu kabul etmemektedir.NATO’nun kuruluş hedeflerinde belirtilen üye devletlerdeki güven ortamının aksine hiçbir ülkeye güven vermemektedir.Hedef ülkeleri Amerikan mandası altına almaktır.Bu anlamda şunu görüyoruz: NATO ülkeleri “Amerika’nın NATO’daki çıkarları söz konusudur” dedi.

KATILMAYA DEVAM EDİYOR

Güngör, NATO’nun Türkiye ile Yunanistan arasında taraflı davrandığını belirterek, “Türkiye ve Yunanistan her iki ülkede de NATO üyesi olmasına rağmen ABD, Yunanistan’a ciddi silah ve askeri sevkiyat yaptı. NATO, ABD’nin bu tutumuna karşı taraflı davrandı. ve taraflı davranmak istemiyor.NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg İsveç’te Kur’an-ı Kerim’in yakılmasını kınamadı hatta bunu ifade özgürlüğü olarak tanımladı.Ancak inançlara aykırı eylemler ifade özgürlüğü olarak tanımlanamaz. aksine bu kin ve nefrettir bu islamofobidir Dünyadaki her inanca saygı duymak gerekir.NATO Genel Sekreteri Stoltenberg ve NATO’nun bu anlamdaki açıklamalarını da kınıyoruz.Biz Ocak Partisi olarak NATO’yu Türkiye’den çıkaracağız. iktidara geldik.”

– Ankara

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu