Haber

Oy pusulaları eş zamanlı olarak dijitale çevrilecek

İSTANBUL (İGFA) –Oy ve Ötesi Derneği, 2023 seçimleri kapsamında imzalanan sandık tutanaklarının hızla dijital veriye dönüştürülmesi hedefiyle ilk kez kullanılacak OCR teknolojisini 26 Nisan Çarşamba günü düzenlediği basın toplantısında tanıttı. .

Oy ve Ötesi, yürüttüğü gönüllülük kampanyasına ilişkin son gelişmeleri paylaşırken, seçim çevrelerine ulaşımı kolaylaştırmayı amaçlayan Askılı Bilet kampanyası hakkında da bilgileri kamuoyuyla paylaştı.

Türkiye’de katılımcı demokrasi bilincinin yerleşmesi için faaliyet gösteren ve kurulduğu 2014 yılından bu yana yerel ve genel seçimler dahil toplam 8 seçime katılan Oy ve Ötesi Derneği, 14 Mayıs Genel Seçimlerinde çalışmalarına ilişkin güncel gelişmeleri aktardı. ve Cumhurbaşkanlığı Seçimleri.

Oy ve Ötesi Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Ertim Orkun ve Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Hande Turan, kayıtlı teklif verenlerin sayısını ve bu yöndeki hedeflerini paylaştı.

Toplantıda, 2023 seçimleri kapsamında sandıklara el yazısıyla yazılan tutanakların sonuçlarının hızla dijital bilgiye dönüştürülmesi amacıyla ilk kez kullanılacak OCR (Optik Karakter Tanıma) teknolojisi tanıtıldı. pratikte katılımcılar.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu