Haber

Sıcak havaların ardından müjdeli haber geldi! MGM’den Açıklama

Meteoroloji, yurdun büyük bir bölümünde etkili olan sıcak havanın ardından müjdeli haberi duyurdu.

İSTANBUL GÜÇLENİYOR

İstanbul’da bu sabah rekor sıcaklığın ardından sağanak ve şimşekli yağmur etkili oldu. Meteoroloji’nin yeni hava durumu raporunda Mevsim normallerinin üzerinde seyreden hava sıcaklıklarının perşembe gününden itibaren kuzeybatı kesimlerden itibaren düşüşe geçeceği, mevsim normalleri civarında ve yer yer mevsim normallerinin altına düşeceği tahmin ediliyor.”söylendi.

YILDIRIM GECEYİ AYDINLATIR

İstanbul’da sabaha karşı şimşek gökyüzünü aydınlattı. Bazı ilçelerde fırtına etkisini gösterdi.

KOCAELİ’DE FIRTINA

Kocaeli’de gündüz saatlerinde 41 derece olarak ölçülen hava sıcaklığı, 13 Temmuz 2000’den bu yana en yüksek sıcaklık olarak kayıtlara geçti. Gece saat 04.00 sıralarında sıcaklık aniden düşerek yerini fırtınaya bıraktı. Kısa süren fırtınada zaman zaman gök gürültüsü de duyuldu. Açık kafelerde oturan vatandaşlar bir süre dışarı çıkmakta güçlük çekti. Fırtınanın etkisi uzun sürmedi. Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün iddialarına göre akşam saatlerinde yağmur yağması bekleniyor.

METEOROLOJİDEN YENİ HAVA DURUMU RAPORU

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre: Ülkemizin kuzey kesimleri parçalı parçalı bulutlu, Trakya Bölümü, Batı Karadeniz (Sinop hariç), Kocaeli, Sakarya, Yalova, Bilecik, Bursa, Eskişehir, Çankırı , Kars ve Ardahan çevreleri, Balıkesir ve Kütahya’nın kuzeyi, Ankara’nın kuzeyi ve batısı yer yer yer almaktadır. sağanak yağış ve ara sıra gök gürültülü sağanak yağış, diğer yerler az bulutlu ve açıkgeçeceği varsayılmaktadır.

Hava sıcaklığı batı kesimlerde 8 ila 12 derece azalacak, iç ve doğu kesimlerde ise 4 ila 6 derece artacak.

mihaliccikhaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

istanbul evden eve nakliyat
kartal evden eve nakliyat
eşya depolama
Başa dön tuşu