Ekonomi

SSR Madencilik, yığın liç tablosundaki kayma nedeniyle Çöpler madenindeki faaliyetlerini durdurdu

DENVER – SSR Mining Inc., önde gelen altın madenciliği şirketi. (NASDAQ:SSRM; TSX:SSRM; ASX:SSR) bugün, Türkiye’deki Çöpler madenindeki yığın liç alanında önemli bir değişiklik sonrasında operasyonların askıya alındığını duyurdu. Bu sabah erken saatlerde meydana gelen olay, sahadaki tüm madencilik faaliyetlerinin derhal durdurulmasına yol açtı.

Şirket, değişimin nedeni veya üretim üzerindeki etkisinin boyutu hakkında ayrıntılı bilgi vermedi. Ancak SSR Madencilik’in üretim yapan dört madenden biri olan Çöpler’deki faaliyetlerin aniden durdurulması şirketin üretimini etkileyebilir. SSR Mining’in varlıkları, son üç yılda yılda ortalama 700.000 ons altın eşdeğerinin üzerinde üretim gerçekleştirdi.

Bu duruma yanıt olarak SSR Madencilik’in üst düzey liderlik grubu, operasyonların mevcut durumu ve şirketin stratejik görünümünü görüşmek üzere bugün bir konferans görüşmesi gerçekleştirecek. Yatırımcılar ve medya da dahil olmak üzere ilgili taraflar çağrıya katılmaya veya web yayınını dinlemeye davet ediliyor.

Konferans görüşmesine Amerika Birleşik Devletleri ve Kanada’da ücretsiz bir numara ve uluslararası olarak ayrı bir aranacak numara aracılığıyla erişilebilecek. Etkinlikten sonraki iki hafta boyunca çağrının sesli tekrarı yayınlanacak. Web yayını için daha fazla ayrıntı ve erişim bilgilerine SSR Madencilik’in yatırımcıların ilgisini çeken web sitesinde ulaşılabilir.

SSR Madencilik A.Ş. Serbest nakit akışı yaratmaya odaklanmasıyla tanınmaktadır ve Kuzey Amerika, Güney Amerika ve Türkiye’de çok çeşitli üretim ve geliştirme varlıkları portföyüne sahiptir. Şirket halka açık olup Nasdaq, TSX ve ASX’te sırasıyla SSRM ve SSR sembolleri altında listelenmektedir.

Bu haber SSR Madencilik A.Ş. tarafından yapılan basın açıklamasına dayanılarak hazırlanmıştır.

Bu makale yapay zeka yardımıyla oluşturulmuş, bir editör tarafından çevrilmiş ve incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şartlar ve Koşullarımıza bakın.

dumlupinarajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu