Haber

Xi Jinping, ÇKP’nin silahlı kuvvetler üzerindeki liderliğini artırmak için yeni bir çığır açıyor

PEKİN, 21 Temmuz (Xinhua) — Çin Devlet Başkanı Xi Jinping, Halk Kurtuluş Ordusu’nun yüzüncü yıl hedefine ulaşması için güçlü siyasi güvence sağlamak amacıyla Çin Komünist Partisi’nin (ÇKP) silahlı kuvvetler üzerindeki liderliğini artırmada yeni bir çağın kırıldığını vurguladı.

Aynı zamanda ÇKP Merkez Komitesi Genel Sekreteri ve Merkez Askeri Komite Lideri olan Xi’nin ifadesi, silahlı kuvvetlerin düzenlediği bir toplantıya gönderdiği talimatlarda yer alıyor.

Xi talimatında, ÇKP’nin 18. Ulusal Kongresi’nden bu yana parti inşasındaki tarihsel başarıları ve önemli deneyimi ciddiyetle gözden geçirme gereğini vurguladı ve ayrıca partinin tam ve titiz özyönetimini ve ordunun her alanında katı disiplinini ilerletmek için çabaların sürdürülmesini istedi.

Xi ayrıca ÇKP’nin ordu üzerindeki mutlak liderliğini sürdürmek ve daha güçlü bir savaş hazırlığı sağlamak için parti örgütlerinin her düzeyde karşı karşıya kaldığı değerli zorlukları ele alma çabalarını yoğunlaştırmanın değerini vurguladı.

Xi’nin talimatı, Perşembe ve Cuma günleri Pekin’de düzenlenen toplantıda ele alındı.

ÇKP Merkez Komitesi Siyasi Ofisi Üyesi ve Merkez Askeri Konsey Başkan Yardımcısı He Weidong toplantıda bir konuşma yaptı.

İkinci sorumluluk Merkez Askeri Komite Lideri’nin yetkisinde olmak üzere, sistemin tam olarak uygulanmasının, ordunun savaşa hazırlık yeteneklerinin artırılmasının, örgütsel sistemin güçlendirilmesinin, yönetimin iyileştirilmesinin, disiplinin empoze edilmesinin ve yolsuzlukla mücadelenin değerini vurguladı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

istanbul evden eve nakliyat
kartal evden eve nakliyat
eşya depolama
Başa dön tuşu