Haber

Asgari ücret son zamlarla eridi! Vatandaş yorumladı…

İlminur ATÇI – Musa YEŞİLDAĞ – Duysun Herkes / BURSA (İGFA) –Bazı mal ve hizmetlere uygulanan yüzde 8 KDV oranının yüzde 10’a, yüzde 18 olan KDV oranının yüzde 20’ye çıkarılmasının ardından art arda yapılan zamlara yenileri eklendi.

Peki bu zamlardan sonra vatandaş taban fiyattan geçinebilecek mi? Son zamlardan sonra taban fiyat ne kadar olmalı?

Herkes Duyuyor’un mikrofonunu değerlendiren vatandaşlar, KDV oranlarındaki artışın ardından alım gücünün düştüğünü söyledi. Vatandaşlar taban fiyatın en az 15 bin TL olması gerektiğini belirtti.

“KESİNLİKTE BİR DURUMDAYIZ”

Asgari fiyatın ne kadar olacağının önemli olmadığını belirten vatandaş, “Bir sarmal içindeyiz. Önemli olan satın alma gücümüz.” söz konusu.

Son zamlardan sonra ister asgari fiyatı 20 bin lira, ister 30 bin lira yapsınlar hiçbir şeyin tesadüfen değişmeyeceğini öne süren bir diğer vatandaş, “Satın alma gücünün artması gerekiyor. Bir milyon verseler ev bile alamıyorsunuz” dedi.

“700 DOLAR OLACAK”

Asgari fiyatın devlet tarafından 500 dolar olarak kesinleştiğini ancak bu fiyatın yetmediğini belirten bir vatandaşımız, “Yaptıkları zamlarla asgari ücret 500 doların altında kaldı. Dolar bazında yaşamıyoruz ama bence en az 700 dolar civarında olmalı.” söz konusu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

istanbul evden eve nakliyat
kartal evden eve nakliyat
eşya depolama
Başa dön tuşu