Haber

İngiltere Büyükelçisi Jill Morris’ten Başkan Böcek’e ziyaret

ANTALYA (İGFA) – Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, Antalya’yı ziyaret eden İngiltere Büyükelçisi Jill Morris’i makamında ağırladı. Büyükelçi Morris’in ziyaretinde Antalya Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Cansel Tuncer, Genel Sekreter Yardımcısı Mustafa Gürbüz ve Lider Danışmanları Osman Ayık ve Lokman Atasoy da hazır bulundu.

BELEDİYE BAŞKANI BÖCEK ANTALYA HAKKINDA BİLGİ VERDİ

Önder Muhittin Böcek, “Her türlü ticari ve ekonomik iş birliğine hazırız” diyerek Büyükelçi Morris’e Antalya’nın tarım ve turizm potansiyeli hakkında bilgi verdi. Başkan Muhittin Böcek, Antalya’da deniz, kum ve güneşin yanı sıra turistlere yönelik sağlık turizminin de ön planda olduğunu belirterek, şöyle konuştu: “Antalya turizmin yanı sıra verimli topraklara da sahip. Tarım aynı zamanda en önemli sektörümüzdür. Türkiye’nin sebze ve meyve ihtiyacının yüzde 50’si Antalya’dan karşılanıyor. Antalya Büyükşehir Belediyesi olarak elektrik enerjisinin yüzde 85’ini üreticilere ödüyoruz. Tohum, fide ve fidan desteği sağlıyoruz. “İngiltere’den şehrimize gelen turist sayısının artmasını istiyoruz” dedi.

İNGİLİZLER ANTALYA’DA ÇOK MUTLU

Türkiye’de ve Antalya’da olmaktan mutluluk duyduğunu belirten İngiltere Büyükelçisi Morris, İngiliz halkının Antalya’dan çok memnun olduğunu ve burayı çok sevdiğini ifade etti. Büyükelçi Morris, “İngiliz vatandaşlarımıza gösterdiğiniz yakın misafirperverlikten dolayı size teşekkür etmek istiyorum. “Antalya’ya o kadar mutlular ve o kadar entegre olmuşlar ki bize herhangi bir şikayet ya da olumsuz geri dönüş almıyoruz” dedi.

ÇEVRE PROJELERİ AÇIKLANDI

Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin çevre projelerini merak eden Büyükelçi Morris, Antalya Büyükşehir Belediyesi Lider Danışmanı Lokman Atasoy tarafından belediyenin bu alandaki çalışmaları hakkında bilgi aldı.

cubuk-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

istanbul evden eve nakliyat
kartal evden eve nakliyat
eşya depolama
Başa dön tuşu