Haber

Jorge Jesus, Fenerbahçe’nin teknik direktörlüğü görevinden ayrıldı

Jorge Jesus: “Bugün itibariyle Fenerbahçe’nin teknik direktörü değilim”

İZMİR – Ziraat Türkiye Kupası finalinde Medipol Başakşehir’i 2-0 mağlup eden Fenerbahçe’nin teknik direktörü Jorge Jesus, “Bugün itibariyle Fenerbahçe’nin teknik direktörü değilim. Bunu birkaç hafta önce başkanımıza söyledim. yeni bir arama başlatabilmesi için ona bilgi verin.” söz konusu.

Fenerbahçe Teknik Müdürü Jorge Jesus, maçın ardından düzenlenen basın toplantısında yaptığı değerlendirmede, Ziraat Türkiye Kupası finalini keyifli bir formda bitirip kupayı aldıklarını söyledi.

Fenerbahçe’nin uzun süre kupayı alamadığını hatırlatan İsa, “Bu kupayı kazanmak hem Fenerbahçe tarihinde hem de benim kariyerimde önemli oldu. Sondan bir önceki haftaya kadar ligdeki mücadelemizi sürdürdük. Başkanımıza buradan teşekkür etmek istiyorum, Türkiye’ye gelip çalışıyor, “Bana bu fırsatı verdiğiniz ve hem bana hem de aileme karşı her zaman çok sevgi dolu olduğunuz için. Taraftarlarımıza bizzat teşekkür etmek istiyorum. Her maçta bana sevgi gösterdiler. Bu halde konuşuyorum çünkü bu bir veda. Bugünden itibaren Fenerbahçe’nin teknik direktörü değilim. “Liderimize birkaç hafta önce söyledim. Yeni bir arayışa başlayabilmesi için ona bilgi verdim.”

“Buradan derin yaralarla ayrılıyorum” diyen İsa, “Türk halkına çok teşekkür ediyorum. Bu ülkede büyük bir trajedi yaşandı.

Karşılaşmanın ardından düzenlenen basın toplantısında yaptığı değerlendirmede İsa, bir süre önce görevinden ayrılma kararı aldığını belirterek, “Burada çalışmak istemediğim veya hoşuma gitmeyen bir durum değil. Aksine ben burada olmaktan çok keyif aldım, belirttiğim gibi Türk halkı burayı çok seviyor, “Geleceğimle ilgili bir karar verdim, beklemek istiyorum. Bakalım hayallerimden birini gerçekleştirebilecek miyim? Bunu hemen bekleyeceğim.”

Bu sezon alışılmadık 3 durum yaşandığına dikkat çeken Jesus, sözlerini şöyle tamamladı: “Bir sömestrde 3 hazırlık dönemi yaşadık. Bir yılın başında yaz aylarında yaptığımız hazırlık dönemi. Dünya Kupası nedeniyle lige verilen orta, Talihsiz beyin sarsıntısı nedeniyle lige verilen orta, bu kadar çok orta olması, bu kadar çok şeyin olması doğal olarak birçok şeyi değiştirdi.Belirttiğim gibi Daha önce bu durum ligin sportif gerçekliğini de etkiledi.Çünkü birçok maç sahada oynamadan kazanıldı.Yaptıklarıma baktığımda acaba daha farklı bir şeyler yapsaydım diye düşündüğümde evet,yapabilirdim sanırım. birkaç şeyi farklı yaptım ama sanırım yine birden fazla şey yapardım. Ama hiçbirimiz harika değiliz. Ben de değilim.”

sebenajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

istanbul evden eve nakliyat
kartal evden eve nakliyat
eşya depolama
Başa dön tuşu