Haber

Kayseri’de Trafik Kontrolleri: 2.173 Sürücüye Ceza Kesildi

Kayseri İl Emniyet Müdürlüğü Trafik Kontrol Şube Müdürlüğü ekiplerince son 1 ayda yapılan çalışmalarda, kural ihlali yapan 2 bin 173 sürücüye ceza kesildi.

Edinilen bilgiye göre, vatandaşların huzur ve güvenini sağlamak amacıyla 6 Temmuz-6 Ağustos tarihlerinde Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü ekiplerince denetimler yapıldı. Yapılan kontroller sonucunda 37 sürücü drift, 245 abartılı egzoz kullanmak, 319 yüksek sesli müzik dinlemek, 368 sürücü alışılmamış hafif ekipman kullanmak, 414 sürücü modifiyeli araç kullanmak, 230 sürücü tehlikeli araç (makas) kullanmak, 192 sürücü alkollü ve 405 araçsız araç kullanmak zorunda kaldı. ruhsat ilgili konular arasındadır. cezai işlem uygulandı.

Ekiplerin kontrolleri hız kesmeden devam ederken, Kayseri Valisi Gökmen Çiçek sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, “Sevgili hemşerilerim. Son dönemde trafik kurallarına uymayan ve kaza yapan sürücüler nedeniyle çok sayıda kişi yaralandı. ayrıca geç saatlere kadar araçlarıyla drift yapmak hem trafiği tehlikeye atmakta hem de gürültülü araçlar kullanarak halkımızı rahatsız etmektedir.Mesajlar ve şikayetler aldık.Güvenlik trafik gruplarının bu konuyu hassasiyetle takip ettiğini ve gerekli tedbirleri aldığımızı bildirmek isterim. Tedbirlerin sıkı olduğunu, yakaladığımız araç sürücülerine ağır yaptırımlar uygulayacağımızı belirtiyoruz.Gerek kameralarımızdan aldığımız görüntüler gerekse görevlendirdiğimiz ekipler yardımıyla bu konuda ağaçsız bir çalışma yapıyoruz. Huzur şehri. Hiçbir vatandaşımızın rahatsız olmasına izin vermeyeceğiz” dedi. – KAYSERİ

altinekin-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

istanbul evden eve nakliyat
kartal evden eve nakliyat
eşya depolama
Başa dön tuşu