Haber

Yüreğir Belediyesi Yaz Spor Okulları Kapılarını Açtı

Yüreğir Belediyesi tarafından her yıl gençlere ve çocuklara yönelik geleneksel olarak düzenlenen ‘Yaz’ Şenliği, Spor Okullar kapılarını açtı. Futboldan güreşe, tenisten karateye 20 farklı branşta düzenlenen, sporBu okullara bu yıl 9.150 çocuk kaydoldu.

Yüreğir Belediyesi’nin çocukları kötü alışkanlıklardan uzak tutmak, yaz aylarını verimli ve keyifli geçirmeleri, bilinmeyen yeteneklerini ortaya çıkarmaları amacıyla her yıl klasik olarak düzenlenen ‘Yaz Spor Okulları’ düzenlenen törenle başladı. Ertuğrul Gazi Spor Kompleksi’nde.

Yüreğir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Kocaispir’in ev sahipliğinde düzenlenen açılış törenine Gençlik ve Spor İl Müdürü Muzaffer Çintimar, Yüreğir İlçe Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Bayram Akatekin, Halk Eğitim Merkezi Müdürleri, spor kurslarına giden çocuklar ve aileleri katıldı.

Futbol, ​​basketbol, ​​voleybol, atletizm, satranç, masa tenisi, pilates, tekvando, dart, güreş, yüzme, jimnastik, tenis, karate, muay thai, judo, wushu, sağlık olmak üzere 20 branşta yetişecek sporcularda başarı , yer curling ve okçuluk Gösterileri yapanlar Yüreğir Belediyesi Spor Kulübü alt yapı kadrosunda yer alacak.

Uzman eğitmenlerin çalışacağı kurslara bu yıl 9.150 çocuk kayıt yaptıracak. Ertuğrul Gazi Spor Kompleksi, PTT Konutları Spor Salonu ve Akdeniz Spor Salonu başta olmak üzere ilçe genelinde 70 merkezde spor kursları verilecek.

Yaz Spor Okullarının açılışına katılan Yüreğir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Kocaispir, minik sporcularla yakından ilgilendi. Çocukların yaz spor okuluna gösterdiği ilginin sevindirici olduğunu belirten Lider Kocaispir, “Yüreğir’de spor kurslarımız yıl boyu devam ediyor. Ayrıca çocuklarımızın güzel bir yaz geçirmesi için yaz spor okullarımızı açıyoruz. , sporu sevdirmek ve becerilerini geliştirmek için.Formadan spor malzemelerine kadar tüm ihtiyaçlarını ücretsiz karşılıyoruz.Burada yetişen çocuklarımızın ileride ülkemize hizmet edecek büyük sporcular olmasını temenni ediyorum. Bize emanet olan yavrularımıza sahip çıkın.Çocuklarımıza güzel bir yaz tatili dilerim.” – ADANA

haber-ferizli.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu